مضرات قرص شیرین بیان

پزشکی :

ادامه خواندن فواید عصاره شیرین بیان ←

نشان‌گذاری


یک متخصص فارماکوتراپی با بیان اینکه مصرف طولانی مدت گیاه «شیرین بیان» باعث افزایش عارضه فشارخون می‌شود، تاکید کرد: مصرف بی‌رویه «شیرین‌ بیان» یا سایر فراورده‌های آن به سبب تحریک غدد کلیوی و ترشح بیش از اندازه هورمون آلدسترون، از سوی متخصصان ممنوع اعلام شده است.

دکتر سیمین دشتی خویدکی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه برخی از افراد با مصرف زیاد شیرین‌بیان دچار درد عضله و کرخت شدن دست و پا می‌شوند، گفت: در صورت مصرف بیش از ۲۰ گرم در روز، بروز عوارض نامطلوب از جمله اختلال در فعالیت‌های متابولیسمی، افزایش فشار خون و بالا رفتن وزن بروز می‌کند که در صورت بالا بودن فشار خون، ناراحتی کلیه، قلب یا کبد باید از مصرف این گیاه پرهیز کرد.ادامه خواندن عوارض مصرف قرص شیرین بیان ←

نشان‌گذاری


یک متخصص فارماکوتراپی با بیان اینکه مصرف طولانی مدت گیاه «شیرین بیان» باعث افزایش عارضه فشارخون می‌شود، تاکید کرد: مصرف بی‌رویه «شیرین‌ بیان» یا سایر فراورده‌های آن به سبب تحریک غدد کلیوی و ترشح بیش از اندازه هورمون آلدسترون، از سوی متخصصان ممنوع اعلام شده است.

دکتر سیمین دشتی خویدکی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه برخی از افراد با مصرف زیاد شیرین‌بیان دچار درد عضله و کرخت شدن دست و پا می‌شوند، گفت: در صورت مصرف بیش از ۲۰ گرم در روز، بروز عوارض نامطلوب از جمله اختلال در فعالیت‌های متابولیسمی، افزایش فشار خون و بالا رفتن وزن بروز می‌کند که در صورت بالا بودن فشار خون، ناراحتی کلیه، قلب یا کبد باید از مصرف این گیاه پرهیز کرد.


وی در ادامه با بیان اینکه مصرف شیرین بیان و فراورده‌های آن برای زنانی که در دوران بارداری یا شیردهی‌ هستند، منع می‌شود، تصریح کرد: البته با رعایت میزان معقول مصرف شیرین بیان می‌توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد و از خواص بسیار مفید آن بهره برد که در صورت لزوم مصرف طولانی‌ مدت شیرین بیان، بهتر است آن را با کتیرا ترکیب کرد.

ادامه خواندن عوارض عصاره شیرین بیان ←

نشان‌گذاری

ادامه خواندن خواص عصاره ی شیرین بیان ←ادامه خواندن عوارض مصرف عصاره شیرین بیان ←

ادامه خواندن خواص عصاره ی شیرین بیان ←

نشان‌گذاری

ادامه خواندن خواص عصاره شيرين بيان ←

نشان‌گذاری

در سلامت ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱ نظر 54,874 بازدید

آسیه محمدی درباره خواص دارویی گیاه شیرین‌بیان Glycyrrhiza glabra اظهار داشت: شیرین‌بیان گیاه بومی مناطق مدیترانه است و همچنین یکی از مهم‌ترین گیاهان دارویی بومی ایران است که به‌میزان قابل توجهی سالیانه از آن صادر می‌شود.

به‌گفته وی شیرین‌بیان دارای طبیعت گرم و خشک است و ساقه‌ای به‌طول ۱ متر و برگ‌های مرکب از تعدادی برگچه کدر و سبزرنگ و گل‌هایی به‌رنگ سفید و بنفش و زرد دارد.

این کارشناس بهداشت عمومی بیان داشت: ماده اصلی این گیاه اسید گلیسیریزیک با شیرینی ۳۰ تا ۵۰ برابر ساکارز است که در صنایع دارویی و غذایی کاربرد فراوان دارد.ادامه خواندن خواص عصاره شیرین بیان برای معده ←

 منتظر پیامهای شما هستیم…30 40 50002

با سامانه پیامکی ما در تماس باشید.

عضویت در خبرنامه سایت

دریافت مطالب روزانه در ایمیل خود.

ادامه خواندن خواص عصاره شیرین بیان برای پوست ←

ادامه خواندن خواص عصاره شیرین بیان ←

نشان‌گذاری

نام انگلیسی محصول: D-Reglis
نام فارسی محصول: د-رگلیس
کاربرد اصلی قرص گیاهی د-رگلیس: درمان زخم معده و اثنی عشر (Healing of GI Ulcers)
اشکال دارویی قرص گیاهی د-رگلیس:
قرص۳۸۰ میلی‌گرمیقرص گیاهی د-رگلیسترکیبات قرص گیاهی د-رگلیس:
هر قرص گیاهی د-رگلیس حاوی ٣٨٠ مـیـلـی‌گـرم ریـشـه گـیـاه شیـریـن بـیـان (Glycyrrhiza Glabra) بوده که میزان گلیسیریزین آن به ٣ % کاهش یافته و دارای ۱۲- ۵/۸ میلی گرم گلیسیریزینیک اسید است.اندیکاسیون‌ها (مصارف درمانی) قرص گیاهی د-رگلیس:
پیشگیری و درمان زخم معده و اثنی‌عشر
درمان ترشحات زیاد اسید معده(Hypersecretion)
رفلاکس گاستروازوفاژیل ( (Gastro Esophageal Reflux
سندرم زخم معده زولینجر – الیسون Zollinger-Ellison))مکانیسم اثر قرص گیاهی د-رگلیس:
فلاونوئید‌های موجود در قرص گیاهی د-رگلیس با جلوگیری از متابولیزه شدن پروستاگالاندین‌ها، سطح آنها را در مخاط قسمت فوقانی دستگاه گوارش افزایش می‌دهند. پروستاگلاندین‌ها از یک طرف با مهار فعالیت هیستامین (از طریق تحریک آدنیل سیکلاز در سلول‌های جدار مخاط دستگاه گوارش با یک مکانیسم وابسته به AMP حلقوی) سبب کاهش ترشح اسید ‌شده و از طرف دیگر با افزایش ترشح موکوس و بی‌کربنات سبب محافظت از سلول‌های جدار معده می‌شوند. قرص گیاهی د-رگلیس بااین ترکیبات ساخت گلیکو‌پروتئین معده را نیز افزایش می‌دهند. دو ترکیب لیکوئیرتیژنین و ایزولیکوئیرتیژنین موجود در قرص گیاهی د-رگلیس نیز حاوی آثار اسپاسمولیتیک شبه پاپاورین در دستگاه گوارش هستند. با توجه به حذف گلیسیریزین موجود در شیرین بیان، که عامل آثار مینرالوکورتیکوئیدی این گیاه است، خواص مینرالوکورتیکوئیدی و گلوکوکورتیکوئیدی این قرص به حداقل رسیده و سایر آثار درمانی ریشه شیرین بیان، از جمله آثار ضد زخم آن تشدید شده است.ادامه خواندن قرص گياهي شيرين بيان ←

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از کشف دو تابوت سنگی در کوچه جراحان همدان خبر داد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تأکید بر بازخوانی حماسه 30 مهر برای دانش‌آموزان گفت: آموزش و پرورش در تمام مدارس…

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال درخواست مردم سامن و علی‌آباد مبنی بر تعیین تکلیف و اتخاذ تدبیر مناسب…

رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان از افزایش 25 درصدی نرخ اجاره‌بها در شهر همدان خبر داد و گفت: در 6 ماهه امسال نرخ رشد اجاره‌بها…

مسئول سامانه سیب استان همدان از ثبت‌نام یک میلیون و 602 هزا ر نفر در سامانه «سیب» استان خبر داد.

استاندار همدان آمادگی و حمایت کامل خود را از میزبانی مسابقات بین‌المللی در استان اعلام کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با تأکید بر اینکه پیاده‌روی عظیم اربعین عمدتا با نیروی مردمی اداره می‌شود، گفت: دستگاه‌های دولتی فقط به خدمات ارائه شده از سوی مردم نظم می‌بخشد.

جانشین پلیس‌راه استان همدان از فعالسازی 50 دوربین ثبت تخلف سرعت در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه در حال حاضر کارتن‌خواب‎‌های همدان شناسایی شده‌اند، گفت: شهرداری یک مکان امن برای اسکان این افراد درنظر گرفته است.

مدیرکل استاندارد استان همدان ادامه فعالیت تله‌کابین گنجنامه را منوط به اخذ تأییدیه‌های لازم اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه بازه زمانی مقرر برای استانداردسازی تله‌کابین گنجنامه به پایان رسیده، پرونده آن به مراجع قضایی ارجاع شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: به محض اعلام وزارت کشور حکم شهردار همدان زده می‌شود.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان با اشاره به حماسه 30 مهر، گفت: استان همدان در دوران شکوفایی انقلاب اسلامی پیشتاز و همیشه در صحنه بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند گفت: طی سالجاری 6 وقف جدید در شهرستان   نهاوند ثبت شده است.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان درباره معرفی دکتر غلامی رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا به عنوان گزینه پیشنهادی وزیر علوم گفت: هر کسی در مقام وزارت علوم قرار گیرد، باید به این موضوع که دانشگاه باید بازوی پژوهش علمی اقتصاد مقاومتی باشد، توجه جدی داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با تأکید بر اینکه در استان همدان بیشترین اتحاد و هماهنگی در میان دانشگاه‌ها وجود دارد و دستیابی به این مهم مرهون تلاش رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا بوده است، گفت: با انتصاب دکتر غلامی به عنوان وزیر علوم افق خوبی برای استان و جامعه دانشگاهی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر منطقه 3 شهرداری همدان از بوی ناخوشایند خیابان پلیس شهر همدان به علت استفاده کشاورزان از فاضلاب این منطقه خبر داد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان همدان با بیان اینکه در هفته گذشته همدان با منفی 3.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ 9 نفر بر اثر گازگرفتگی خبر داد و گفت: در 6 ماهه امسال میزان گازگرفتگی‌ها در استان همدان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

دکتر
مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان به منظور حضور در شورای اداری و
برگزاری نشست ماهانه رؤسای فدراسیون‌های ورزشی به همدان سفر کرد.

معاون محیط طبیعی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه آب شرب استان سالم است، گفت: رودخانه عباس‌آباد چالش‌برانگیزترین رودخانه استان از نظر آلودگی است.

سلامت ، درمان بیماری ها ، مقالات پزشکی ، اطلاعات دارویی ، تغذیه ، رژیم درمانی

نام انگلیسی محصول: D-Reglis
نام فارسی محصول: د-رگلیس
کاربرد اصلی قرص گیاهی د-رگلیس: درمان زخم معده و اثنی عشر (Healing of GI Ulcers)
اشکال دارویی قرص گیاهی د-رگلیس:
قرص۳۸۰ میلی‌گرمیقرص گیاهی د-رگلیسترکیبات قرص گیاهی د-رگلیس:
هر قرص گیاهی د-رگلیس حاوی ٣٨٠ مـیـلـی‌گـرم ریـشـه گـیـاه شیـریـن بـیـان (Glycyrrhiza Glabra) بوده که میزان گلیسیریزین آن به ٣ % کاهش یافته و دارای ۱۲- ۵/۸ میلی گرم گلیسیریزینیک اسید است.اندیکاسیون‌ها (مصارف درمانی) قرص گیاهی د-رگلیس:
پیشگیری و درمان زخم معده و اثنی‌عشر
درمان ترشحات زیاد اسید معده(Hypersecretion)
رفلاکس گاستروازوفاژیل ( (Gastro Esophageal Reflux
سندرم زخم معده زولینجر – الیسون Zollinger-Ellison))مکانیسم اثر قرص گیاهی د-رگلیس:
فلاونوئید‌های موجود در قرص گیاهی د-رگلیس با جلوگیری از متابولیزه شدن پروستاگالاندین‌ها، سطح آنها را در مخاط قسمت فوقانی دستگاه گوارش افزایش می‌دهند. پروستاگلاندین‌ها از یک طرف با مهار فعالیت هیستامین (از طریق تحریک آدنیل سیکلاز در سلول‌های جدار مخاط دستگاه گوارش با یک مکانیسم وابسته به AMP حلقوی) سبب کاهش ترشح اسید ‌شده و از طرف دیگر با افزایش ترشح موکوس و بی‌کربنات سبب محافظت از سلول‌های جدار معده می‌شوند. قرص گیاهی د-رگلیس بااین ترکیبات ساخت گلیکو‌پروتئین معده را نیز افزایش می‌دهند. دو ترکیب لیکوئیرتیژنین و ایزولیکوئیرتیژنین موجود در قرص گیاهی د-رگلیس نیز حاوی آثار اسپاسمولیتیک شبه پاپاورین در دستگاه گوارش هستند. با توجه به حذف گلیسیریزین موجود در شیرین بیان، که عامل آثار مینرالوکورتیکوئیدی این گیاه است، خواص مینرالوکورتیکوئیدی و گلوکوکورتیکوئیدی این قرص به حداقل رسیده و سایر آثار درمانی ریشه شیرین بیان، از جمله آثار ضد زخم آن تشدید شده است.

مقدار و طریقه مصرف قرص گیاهی د-رگلیس:
در افراد مبتلا به زخم معده روزی ٣ نوبت هر بار ٢ قرص ((قبل از غذا)تجربه شخصی)
در درمان زخم اثنی‌عشر روزی شش بار و هر بار ۲ قرصتداخلات دارویی قرص گیاهی د-رگلیس:
مصرف همزمان د- رگلیس با گلیکوزیدهای قلبی، داروهای ضد آریتمی، مدرهای تیازیدی، اسپیرونولاکتون ، آمیلوراید، فرآورده های حاوی سنا، استروئیدهای کلاسیک خوراکی، هیدروکورتیزون موضعی، داروهای حاوی استروژن و آنتی‌استروژن در طولانی مدت ممکن است تداخل ایجاد کند.قرص گیاهی د-رگلیس را می توان بجای کپسول امپرازول استفاده کرد جهت این مورد می توان قبل از هر وعده غذا ۲ عدد قرص را میل کرد(تجربه شخصی بوعلی باب سلامتی)موارد احتیاط و منع مصرف قرص گیاهی د-رگلیس:
افرادی که کاهش پتاسیم برای آنها خطرناک است نظیر بیماران قلبی، بیماران مبتلا به فشار خون، بیماران دیابتی، افراد بسیار چاق، کودکان کمتر از ۶ سال و بیماران مبتلا به سیروز کبدی قرص گیاهی د-رگلیس را تحت نظر پزشک معالج خود مصرف کنند. مصرف قرص گیاهی د-رگلیس در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.عوارض جانبی احتمالی قرص گیاهی د-رگلیس:
مصرف طولانی مدت قرص گیاهی د-رگلیس (بیش از ۶ ماه) ممکن است منجر به بروز عوارض مینرالوکورتیکوئیدی به صورت احتباس آب و سدیم ، دفع پتاسیم و افزایش فشار خون گردد، که با قطع قرص گیاهی د-رگلیس به مدت ۲ هفته ، این عوارض نیز برطرف خواهند شد.بسته بندی قرص گیاهی د-رگلیس:
هر بسته حاوی ۱۰۰ عدد قرص ورقه‌ای (بلیستر شده)

منبع:شرکت ایران داروک


باسلام وعرض ادب ….پدرمن 70 ساله میباشدمبتلا به زخم اثنی عشرمیباشد درضمن بیماری فشارخون داردآیامیتواندقرصر رگلیس مصرف کنداگرجواب منفی است داروی گیاهی پیشنهادی شما چیست؟..باتشکرازراهنمایی های شما وآرزوی موفقیت

یک عدد قرص د- رگلیس نیم ساعت قبل از غذا مصرف شود

سلام قرص شیرین بیان و قرص اشتهااور باهم نیم ساعت قبل از غذا بخورم اشکال نداره

شما باید اول به درمان معده درد خود برسید و بعد از سلامت کامل معده برای افزایش وزن و چاقی اقدام کنید

با سلام و عرض خسته نباشید بنده چند مدت بود به اچ پیلورى باکترى آلوده هستم وهر کارى کردم نتونستم با این باکترى مقابله کنم یک مدت امپرازول همراه بیسموت مصرف میکردم خوب میشدم دوباره با خوردن ترشیجات و یا غذاى تند ناراحتى من شروع میشد الان جدیدا دکتر کلاریتومایسین همراه با آموکسی سیلین تجویز کرده بعد از ۵ روز هنوز مشکلات پابرجاست درد ندارم ولى بالاى معدم احساس تورم میکنم من چگونه میتونم این باکتریو از بدنم دفع کنم فکرمو بهم ریخته با تشکر

از عرق زنیان استفاده کنید
روش استفاده از عرق زنیان برای شما
۴ قاشق قبل از هروعده غذا و ۴ قاشق بعد از هر وعده غذا مصرف کنید
زنیان قویترین دارو برای از بین بردن باکتری ها و انگل های معده و روده می باشد

لینک عرق زنیان

دخترم ۱۵ ساله است که رفلاکس شده است. دکتر امپرازول ناشتا تجویز کرده. خوردن قرص د-رگلیس بهتر است؟ ایا جایگزین آن کنم. امروز بیش از دو هفته است که از درد مهده شکوه می کند و هنوز خوب نشده.

بله شما با قطع امپرازول و جایگزین قرص گیاهی د-رگلیس میتونید بعد از چند مدت شاهد بهبود کامل شوید
نیم ساعت قبل از غذا یه یا دو قرص مصرف شود
سه وعده مصرف شود

سلام و خسته نباشید از سایت مفیدتون

من ٢٣ سالمه و زخم معده اثنی و عشر دارم
در دو دوره درمان باکتری و …
هنوز مشکل سوزش و باد کردن معده دارم
ممنون میشم جواب بدین

برای درمان باکتری معده از عرق زنیان استفاده کنید و برای نفخ از قرص گیاهی منتازین بعد از غذا یک عدد یا دو عدد جویده شود

مرسی از راهنمایتون
فقط مشکل اصلی من سوزش بیش از حد هستش
که بیشتر اوقات صبحها رخ میده

ممنون میشم جواب بدین

سلام من ۴۳ سال سن دارم دوسال است که ناراحتی معده دارم اول عفونت معده که با مصرف انتی بیوتیک بهتر سدم ولی مرتب سوزش داشتم که امپرازول و رانیتیدین وفاموتدین مصرف کردم ولی بعد از قطع دارو دوباره سوزش معده و ورم معده شروع میسد جدیدا اندوسکوپی انجام دادم گفتن زخم معده دارم ابا با داروی گیاهی زخم برطرف میشود

سلام
چندین سال مشکل معده دارم دوسال پیش آندوسکوپی کردم چندزخم کوچک دیده شده قرص لانزو استفاده میکنم ریفلاکس شدید دارم ودرد در ناحیه ورودی معده و همچنین نفخ قرص د-رگلیس برای درمانم مناسبه
ممنون

بله از قرص د-رگلیس و منتازین که هر در از گیاه شیرین بیان درست شدن استفاده کنید
قرص د-رگلیس قبل از غذا و قرص شیرین بیان بعد از غذا مصرف شود شود

سلام ممنون ایا برای درمان زخم مری موثر میباشد؟
پزشک لانسوپرازول همراه با فامتدین تجویز کرده آیا میتونم همراه دارو ها مصرف کنم؟

قبل از هر وعده غذا یک تا دو عدد قرص د-رگلیس استفاده کنید و به مرور زمان قرص های لانسوپرازول و فاموتيدين رو قطع کنید

د-رگلیس مخصوص زخم معده است یه مدت مصرف کنید زخم معدتون خوب میشه
البته رعایت آداب غذا خوردن برای درمان خیلی بهتون کمک میکنه
خصوصا به همراه غذا به هیچ عنوان آب میل نکنید

شما از قرص گیاهی منتازین استفاده کنید

با سلام
۲۷ ساله هستم و چند سال پیش برای سرفه های شبانه و صبحگاه به پزشک مراجعه کردم و آنتی بیوتیک تجویز کرد.چند مدت خوب بود اما بیماری من دوباره به حالت اول برگشت.پزشک تشخیص عفونت معده داده بود. میشه بهترین راه را به من معرفی کنید؟

برای درمان ورم اثنی عشر چه مدت قرص رو باید مصرف کنیم و روزی چند قرص چون گفتید روزی ۶بار هر بار ۲ قرص یعنی ۱۲ قرص در روز ؟ سوال دوم اینکه این قرص در درمان و ریشه کن کردن میکروب معده موثر هست یا نه ؟

تا بهبودی کامل مصرف کنید و اینکه این قرص از گیاه شیرین بیان درست شده که باکتری معده رو از بین میبره و برای از بین بردن انگل هم میتونید از عرق زنیان مصرف کنید

بسته به شدت ورم اثنی عشر میتوان تا ۱۲ قرص در روز مصرف شود اما بهترین حالت ۱ الی۲ عدد قرص قبل از هر وعده غذا میباشد
قرص د-رگلیس از گیاه شیرین بیان درست شده که قویترین داروی ضد باکتری و میکروب معده میباشد

شما از عرق زنیان استفاده کنید
دو قاشق قبل از غذا و ۲ قاشق بعد از غذا میل کنید بعد دو گذشت دو هفته کاملا خوب میشید

با سلام و سپاس از. مطالب خوبتان. برای زخم روده شما چی پیشنهاد میدید؟

یک قاشق بارهنگ در یک استکان عرق نعنا رقیق شده نیم ساعت قبل از نهار استفاده شود

سلام خسته نباشید من هفت ماهه اسید معده دکترا هی دارو دادن خوب نشدم و تصمیم یراین شد که اندوسکوپی بگیرم و میگن زخم اثنی عشر داری الان این قدر اسید دارمباید چکار کنم هرچی می حورم سردلم میمونه واسید ترشح می,کنه نوبتاندوسکوپی ۱تیر هستش . به نظر شما تا اون موقعه چه دارویی بخورم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید در ضمن هفده سالمه .

شما از همین قرص د-رگلیس نیم ساعت قبل از غذا ۲ عدد مصرف کنید و همچنین بعد از غذا کمی عرق شیرین بیان مصرف کنید
انشاالله خوب میشید
اگه دچار یبوست هستید حتما مشکل یبوستتونو حل کنید

سلام ببخشید از کجا میشه این قرص د-رگلیس رو تهیه کرد؟

با سلام و تشکر- بعد غذا معدم میسوزه و نفخ دارم درمانش چگونه است ؟؟؟؟؟

سلام من قبلا دودوره قرص های شیمیایی مصرف کردم به دلیل داشتن زخم معده. الان بعد از ۲سال باز همون علایم رو دارم ولی چون بچه شیر میدم نمیتونم باز دارو شیمیایی مصرف کنم از این قرص هم خریدم ولی ترسیدم مصرف کنم میشه راهنمایی کنید؟

سلام ببخشید باز مزاحم شدم شما نگفتیم برای شیر دهی ضرر نداره؟بچم الان ۸ماهش هست.بعد مشکل بوی بد دهان رو هم رفع میکنه چون معده ام میکروبی هست.ممنون از راهنماییتون

با سلام مدت یک سال و نیمه که مبتلا به رفلاکس هستم، تحت درمان پزشک داروهای امپرازول، کلوفاک ، دومپریدون مصرف کردم بعد از قطع دارو و استفاده از ترشیجات ،رفلاکسم با شدت بیشتری برگشته ،سوزش زیر جناغ ههراه با درد و سوزش معده که تا ناف هم گاهی میاد، سنگینی پس از خوردن غذا، یبوست، در حال حاضر پنتو پرازول و رانیتیدین میخورم ،آیا قرص د،رگلیس استفاده کنم؟در ضمن خرداد سال گذشته آندوسکپی شدم و مشکلی از نظر زخم نداشتم، اما حالا ممکنه علایم زخم باشه؟ لطفا راهنمایی کنید

شما سعی کنید پرهیزات لازم رو تا ۶ ماه ادامه دهید. مایعات همراه با غذا مصرف نکنید و نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی ۱ یا ۲ عدد قرص درگلیس مصرف کند

شما بهتر از عرق پونه استفاده کنید

شما سعی کنید پرهیز از غذا های ترش، تلخ، شور و زیاد شیرین . مایعات همراه با غذا مصرف نکنید و نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی ۱ یا ۲ عدد قرص درگلیس مصرف کند

تمامی داروخانه های گیاهی معتبر کشور و داروخانه های عمومی

با سلا و ممنون از راهنماییتون، برای یبوست چه راهی پیشنهاد میکنید ؟ چون من سبزی و میوه و سالاد رو هم نمیتونم بخورم

خوردن روزانه ۵ تا ۱۰ عدد انجیر صبح ناشتا
یا خوردن ۱ استکان گلاب

سلام، با توجه به مشکل رفلاکس و وجود عصاره نعناع در قرص د رگلیس ،مشکلی برام پیش نمیاد ،چون نعناع و محصولاتش توی رفلاکس منع شده.متشکر از راهنماییتون

نه مشکلی نداره

با سلام من ۴۶ سالمه رفتم آندوسکوپی دکتر گفت که زم مری دارم و التهاب معده میخواستم ببینم که میتونم از این قرص بخورم یا نه

با سلام ،قرص د رگلیس جویدنی است؟

نه خیر بلعیدنی ست

بله همراه با عرق بابونه

با سلام .
من ۲ سال پیش آب خنک خوردم معدم اسپاسم ده بود الان ۲ سال معدم درد میکنه به هم جا رفتم .الان شما چه راهنمایی داریم ممنون میشم.

استفاده از عرق بابونه همراه عرق نعناع و یک قاشق بارهنگ نیم ساعت قبل از نهار و شام

با سلام لطفا یه دکتر خوب در زمینه طب سنتی معرفی میکنید

به لینک متخصصین مراجعه کنیدلینک متخصصین

بت.سلام من کلکسیونی از بیماری های معده دارم.ای بی اس.زخم اثنی عشر.ورم معده.ریفلاکس و شاید چیزهای دیگه که نمی دونم.می خواستم بدونم ایا در قرص درگلیس از نعنا استفاده شده.چون حساسیت زیادی به خونواده نعنا دارم.با تشکر

درمورد دردهای ناگهانی معده که به پشت میزند چه راهکاری پیشنهاد میکنید ممنون از راهنمایی شما

از همین قرص استفاده بشه

از همین قرص و همچنین عرق پونه و شیرین بیان استفاده کنید

با سلام من مدت ۵ ماه است که از د رگلیس استفاده میکنم برای ورم معده ای که دارم بسیار موثر تر از قرص های امپرازول وپنتوپرازول بوده ولی هنوز کامل بهبودی حاصل نشده و بصورت تناوبی تورم و درد خفیف دارم.آیا میتوانم به مصرف د رگلیس ادامه دهم.اگر مثبت است تا چه مدت؟

سلام.مدت زیادی دارای زخم اثنی اعشر هستم . وپیش متخصص رفتم.وبهتر شدم .اما حالا یک مدتی است که یوبوست شدید دارم .چه کار کنم …متشکرم

با سلام و تشکر از سایت خوب.من سندرم روده تحریک پذیر دارم.شبها دل شوره بی قراری احساس گرفتگی سر معده و لرز در کل بدن دارم تجویز شما چی هست برای من.ممنون

یک قاشق بذر بارهنگ در عرق شیرین بیان قبل از غذا مصرف کنید

انجیر همراه با گلاب به عنوان ناشتا و پودر کتان همراه با مقداری ماست بعد از غذا

بله مصرف کنید همراه با پرهیز

بازتاب ها: خواص عرق شیرین بیان درمان زخم معده


9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *