بهترين دارو براي تب كودكان

پزشکی :

در سلامت ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ۰ 20,922 بازدید

برای پایین آوردن تب چه بخوریم ،چگونه پایین آوردن تب در کودکان و بزرگسالان ،داروی گیاهی برای پایین آوردن تب درخانه با طب سنتی ،درمان تب شدید ،داروی تب بر

چگونه تب را پایین بیاوریم؟

در قدم اول سعی کنید لباس فرد تب دار را سبک کنید و تا حدممکن لباس های نخی و آزاد به او بپوشانید. دمای اتاق هم باید ملایم باشد. از فرد تب دار بخواهید که استراحت کند و در صورت نیاز به پوشش، فقط از یک ملحفه نازک استفاده کنید. پاشویه کردن با آب ولرم یا مخلوط آب ولرم و سرکه کمک زیادی به پایین آوردن حرارت بدن می کند.

همچنین می توان یک حوله یا دستمال را با آب ولرم مرطوب کرد و روی پا،دست ها، کشاله ران و گردن گذاشت. از آب سرد برای پاشویه استفاده نکنید، چون آب سرد موجب انقباض و جمع شدن رگ ها می شود و تبادل دمایی را کاهش می دهد، در نتیجه بدن نمی تواند حرارت اضافی خود را از دست بدهد. هرگز از الکل برای پاشویه به خصوص در کودکان استفاده نکنید، چون به راحتی از طریق پوست جذب می شود و ایجاد مسمومیت می کند.

یک داروساز گفت: تب نشانه مبارزه بدن با عوامل بیماری‌ زا است؛ این عوامل ممکن است ویروسی یا باکتری باشد. گرمای حاصل از تب مانع رشد این باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌شود.دمای طبیعی بدن انسان ۳۷ درجه است و دمای بیشتر از ۳۸ درجه تب به حساب می‌آید و اگر دمای بدن از ۴۰ درجه بیشتر شود، تهدید بزرگی برای جان انسان است.

عملکرد آنزیم‌ها و سایر پروتیین‌ها در دمای بیشتر از ۴۰ درجه دچار اختلال می‌شود، ادامه داد: دمای بدن در انسان توسط قسمتی از مغز به نام هیپوتالاموس کنترل می‌شود. هنگامی که یک عامل بیماری‌زا مانند ویروس یا میکروب وارد بدن می‌شود، برخی عوامل بیماری‌زا یا تب‌زا در بدن می‌شوند که در نتیجه از طریق هیپوتالاموس، تولید پروستاگلاندین افزایش پیدا می‌کند و در نهایت، پروستاگلاندین‌ها در فرایندی موجب افزایش دمای بدن افراد می‌شوند.

داروهایی مانند استامینوفن یا داروهای ضدالتهاب غیراستروییدی مانند ایبوپروفن از طریق کم کردن پروستاگلاندین‌ها، دمای بدن را پایین آورند. عبداله‌ نژاد گفت: به بیمارانی که تب دارند توصیه می‌شود مایعاتی مانند آب و سایر نوشیدنی‌ها را به اندازه زیاد مصرف کنند زیرا تب موجب تبخیر آب بدن می‌شود. همچنین تب موجب افزایش تپش قلب می‌شود که در افراد مسن و بیماران قلبی و عروقی موجب نگرانی می‌شود.

افراد در هنگام تب از داروهایی مانند استامینوفن، ایبوپروفن و همچنین آسپرین برای پایین آوردن تب یا قطع آن استفاده کنند. علاوه بر آن، استفاده از لباس یا حوله مرطوب، پاشویه و حمام کردن با آب ولرم موجب کاهش دمای بدن می‌شود. این داروساز درباره اهمیت حمام کردن با آب ولرم به خصوص برای نوزادان به منظور پایین آوردن تب، عنوان کرد: این روش برای نوزادان اهمیت زیادی دارد زیرا بهتر از مصرف دارو است.

 تعداد کمی از نوزادان (در حدود ۲ تا ۵ درصد) در اثر تب دچار تشنج می‌شوند. در صورتی که نوزاد تب کند، حتی اگر میزان تب ضعیف باشد، توصیه می‌شود به پزشک مراجعه شود. والدین در فاصله‌ای که هنوز نوزاد خود را به پزشک نبرده‌اند، بهتر است او را حمام کنند. دمای آب حمام باید ۲ درجه از دمای بدن نوزاد خنک‌تر باشد. همچنین مصرف استامینوفن برای جلوگیری از تشنج کودک و خوراندن مایعات و کم کردن لباس نوزاد توصیه می‌شود.

نوشیدن دم کرده گیاهانی مثل بومادران، گل بنفشه، پوست بید و گل بابونه ( با مشاوره پزشک یا داروساز) می تواند به کاهش تب کمک زیادی بکند. البته استفاده از دم کرده های گیاهی در کودکان زیر ۶ سال به دلیل احتمال ایجاد حساسیت توصیه نمی شود و حتی در بزرگسالان با سابقه حساسیت به فرآورده های گیاهی باید با احتیاط مصرف شود.

اگر تب دارید، مایعات مصرف کرده و بدن خود را گرم نگه دارید. یکی دو روزه خوب می شوید.وقتی کودکی تب دارد، ‌پدر و مادر به سمت جعبه دارو دویده استامینوفن می آورند. قبل از آنکه این مواد شیمیایی را به خورد کودک دهید، سعی کنید از راه های طبیعی و تایید شده، تب او را پایین بیاورید.

جوراب را خیس کرده و دور مچ پا ببندید. عجیب به نظر می رسد ولی خیلی موثر است، بخصوص در کودکان. یک جفت جوراب پارچه ای برداشته و خیس کنید و بعد آن را دور مچ پایش ببندید. بعد مدتی آبش را گرفته و مجددا با آب سرد خیس کنید و به مچ پا ببندید.

دوش آب گرم یا ولرم بگیرید. اگر کسی تب دارد، او را به حمام برده و با آب گرم یا ولرم حمامش دهید. حین دوش آرام آرام آب را سردتر کنید. در نتیجه، رفته رفته دمای بدن پایین می آید. اگر دیدید درجه تب ثابت باقی مانده است، کمی آب را سردتر کنید.

آب زیاد بنوشید. تب، واکنش طبیعی بدن در برابر میکروب ها است. اما وقتی درجه تب بالا باشد، یعنی اینکه میزان آب بدن کم است. پس آب فراوان بنوشید، بخصوص اگر اسهال یا استفراغ دارید. چون این دو باعث از بین رفتن آب بدن می شود. یک مرد بالغ، روزانه باید ۱۳ لیوان (۳ لیتر) آب مصرف کند و یک زن بالغ ۹ لیوان (۲/۲ لیتر). کودک کمتر از این مقدار باید مصرف کند و از طرفی به میزان تب بستگی دارد.

سر و گردن را خنک کنید. اگر درجه تب بالاست، یک روسری پارچه ای را خیس کرده و آب اضافی را بچلانید. بعد آن را دور سر و گردن بگذارید. وقتی خشک شد، دوباره خیسش کنید.

اگر تب دارید، زیاد غذا نخورید. بیشتر مایعات مصرف کنید. چرا؟ میکروب های بیماری زای موجود در بدن برای اینکه زنده بمانند، از روی و آهن بدن استفاده می کنند. به همین دلیل مصرف غذاهایی که حاوی این عناصر هستند، باعث زنده ماندن میکروب ها و در نتیجه تداوم تب می شود. اگر تب داشته و می خواهید غذا بخورید، غذاهای ساده و آبکی، مثل سوپ مرغ میل کنید.

چای کشمشی بنوشید. بهترین تب بر است:

۱ فنجان کشمش را با ۷ فنجان آب، داخل قابلمه ریخته و بجوشانید.

وقتی که آب جوشید، شعله را کم کرده و بگذارید به آرامی قل بزند. صبر کنید تا آب تقریبا به یک سوم برسد.

شعله را خاموش کنید. قابلمه را کنار گذاشته و بگذارید خنک شود. ½ فنجان از آن را چندین بار در روز بنوشید.

چای مریم‌گلی و بادرنجبویه بنوشید. این چای باعث می شود بدن عرق کند و تب را پایین بیاورد.

چند عدد برگ مریم‌گلی داخل لیوان انداخته و رویش آب جوش بریزید.

روی لیوان، بشقاب گذاشته و بگذارید ۱۰ دقیقه دم بکشد.

مقداری عسل یا شیرین کننده و یک قاشق غذاخوری بادرنجبویه بریزید. هم زده و بنوشید.

چای کاهو بنوشید. کاهو سرشار از پتاسیم است و مقدار کمی کلسیم، فسفر، سدیم و منیزیم دارد. از همه مهمتر اینکه مقدار روی و آهن آن بسیار پایین است. مقداری آب بجوشانید. کاهوها را داخل قابلمه یا کاسه گذاشته و آب جوش را رویشان بریزید. بگذارید ۱۵ دقیقه کاهو دم بکشد. اگر خواستید، عسل ریخته و بعد بنوشید.

بستنی یخی بخورید. این روش موردعلاقه بچه هاست! واقعیت این است که اگر چه مایعات خوب است اما قند بهترین است. اگر تب دارید، می توانید بستنی یخی بخورید. بستنی یخی درجه تب را پایین می آورد، به آب بدن اضافه می کند و انرژی بدن را تامین می کند.

روغن بمالید. بدن بچه هایی که زیر دو سال هستند را به خوبی روغن زیتون بمالید و بعد با پارچه و پتو بپوشانید. صبح، آنها را حمام دهید و روغن را بشویید. این کار به همراه جوراب خیس دور مچ پا خیلی موثر است.

اگر کودک شما تب داشت و به همراه آن علائم جدی دیگری مانند تنگی نفس و یا دونه های قرمز رنگ روی پوست داشت بدون در نظر گرفتن سن او با پزشک تماس حاصل نمایید چرا که اینها می توانند نشانه هایی از یک عفونت باکتریایی جدی باشد. برای یادگیری چیزهای بیشتر، در

۳۰ فروردین ۱۳۹۶

۲۹ فروردین ۱۳۹۶

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

دیدگاهdocument.getElementById(“comment”).setAttribute(“id”,”706434cb8f5622460bb97c17bdf80edf”);document.getElementById(“b4531b407a”).setAttribute(“id”,”comment”);

نام *

ایمیل *

وب سایت

کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ است، استفاده از مطالب فقط با ذکر منبع با لینک مستقیم بلامانع است.

© Copyright 2017, All Rights Reserved. | Powered by saten
خانه
اخبار داغ
نرخ دلار
قیمت سکه
موبایل

 

 آب پرتقال براي درمان تب مفید است

 

 تب نشان می دهد بدن شما کوشش می‏ کند که با یک عفونت بجنگد. تب ناراحت‏ کننده و گاهی اوقات دردناک است، اغلب در شب بدتر می‏شود و می‏ تواند خواب شما را به هم بزند.در هنگام تب گاهی تمام بدن شما درد دارد و احساس مریضی و گرما می‏ کنید.در این مطلب چند داروی مفید گیاهی ذکر شده است که باعث پایین آمدن تب می شود.با راه‏های زیر به بدنتان کمک کنید تا با تب مبارزه کند.

 

ـ از آب پرتقال براي درمان تب استفاده مي شود.

ـ رب انار شيرين و ترش هر دو رفع كننده التهاب افراد تب دار مي باشند.

ـ از آنجايي كه انار يا آب آن در رفع تشنگي مفيد است، استفاده از آن براي بيماران تب دار بسيار توصيه شده است.ـ انبه حرارت بدن را كاهش مي دهد و تب را پايين مي آورد.ـ شربت ليموترش، مقوي و تب بر بوده و ضد عطش است و تشنگي را از بين مي برد.

ـ ليموترش را كاملاً رسيده مصرف كنيد و ترجيحاً از مصرف ليموترش نارس پرهيز كنيد. زيرا نارس آن براي تب زيان آور است.

ـ آب ليموترش تازه همراه با نصف ليوان آب و كمي عسل نوشابه سيار مفرحي است براي بيماران تب دار.ـ ۳۰ گرم دم گيلاس تازه يا خشك را در مقداري آب به مدت ۵ دقيقه بجوشانيد سپس اين جوشانده را تا داغ است روي ۲۵۰ گرم گيلاس يا برش هاي سيب درختي بريزيد تا ۲۰ دقيقه دم بكشد، بعد از صافي بگذرانيد و در طول روز آن را كم كم بنوشيد. اين جوشانده، تب را از بين مي برد.

ـ مي توانيد ۲۰ تا ۳۰ گرم دم گيلاس و هسته گيلاس را با ه مدر يك ليتر آب سرد بريزيد و ۵ دقيقه بجوشانيد و مدت ۱۵ دقيقه دم كنيد و پس از صاف و شيرين كردن به ميل خود هر روز بنوشيد.ـ گلابي آرام بخش و تب بر است.ـ گريپ فروت ضد سرماخوردگي است و تب را پايين مي آورد. در هنگام سرماخوردگي و تب آب گريپ فروت بنوشيد.

ـ نوشيدن آب خيار اكثر تب هاي شديد را از بين مي برد.ـ گفته اند اگر در كنار بستر طفلي كه مبتلا به تب مي باشد چند عدد خيار تازه بگذاريد، تب را از بين مي برد.

ـ محققان مي گويند كه خوردن خيار چنبر به علت داشتن مواد راديواكتيو طبيعي، باعث آشكار شدن بيماري هاي پنهان مي شود. حال آنكه عده اي آن را عامل تب نوبه و تب مي دانند، در صورتي كه خيار چنبر، داراي انگل تب نوبه نبوده و فقط تب نوبه پنهاني را آشكار مي سازد.

 

آب ليموشيرين براي رفع عطش و پایین آوردن تب مفید است

 ـ آب ليموشيرين مزه شيرين و ملايمي دارد و براي رفع عطش و التهاب بيماران تب دار تجويز مي شود.ـ مصرف جوشانده چهل تا هشتاد گرم برگ درخت شاتوت در يك ليتر آب براي درمان تب هاي متناوب مفيد است. بايد اين دم كرده را به اندازه دو ليوان بزرگ در آغاز شروع تب مصرف كرد.

ـ سيب ميوه اي ضدعفوني كننده است (اثر ضدعفوني كنندگي سيب كال از سيب رسيده بيشتر است) از اين رو امام صادق (ع) سيب سبز را بهترين درمانگر تب و فرونشاننده حرارت معرفي كرده اند.ـ جوشانده سيب، تب را تسكين مي دهد. براي اين منظور بايد يك كيلو سيب را با پوست تكه تكه كرده و در يك ليتر آب بپزيد. سپس آن را با فشار از پارچه نازكي عبور داده، حدود ۱۰ حبه قند به آن اضافه كنيد و دوباره آن را روي حرارت ملايم بگذاريد تا قوام بيايد. روزي سه تا چهار فنجان از اين جوشانده ميل نماييد.

ـ به اطفالي كه مبتلا به تب هستند دو روز متوالي سيب بخورانيد و سپس در دو روز بعد ميوه هاي ديگر.ـ براي قطع شدن تب، ۳۰ گرم پوست خشك شده نارنج را در يك ليتر آب جوش ريخته، پنج دقيقه بجوشانيد، بعد آن را از روي آتش برداشته و ۲۰ دقييقه بگذاريد دم بكشد. سپس آن را صاف كرده و با عسل يا شكر شيرين كرده و قبل از هر وعده غذايي يك فنجان از آن بنوشيد.ـ ريشه درخت موز ضد تب است و اگر خرد و له شده و روي زخم گذاشته شود بسيار مفيد است.

ـ ميوه هندوانه به تنهايي يا با شيرخشت براي بيماران مبتلا به تب و بيماري هاي عفوني مفيد است.

ـ آب هندوانه، براي درمان تب هاي عفوني تجويز مي شود.ـ زردآلو تصفيه كننده خون بوده و تب بر است.

ـ از پوست درخت زالزالك به عنوان تب بر استفاده مي كنند.

ـ خوردن تمشك براي مبتلايان به تب هاي صفراوي مفيد است.ـ تمر هندي از جمله ميوه هاي ترش است كه خنك كننده بدن بوده و تب و به طور كلي دماي بدن را پايين مي آورد.ـ برگ اسفناج خنك كننده بوده و در كاهش تب مفيد است.ـ در قديم رومي ها و يونانيان از چغندر قرمز براي تسكين تب استفاده مي كردند.

ـ كرفس خنك كننده و تب بر است. 

 

آب هويج دمای بدن را پایین می آورد و برای درمات تب مفید است

 ـ از شيره برگ هاي كرفس در درمان تب هاي مالاريايي، هر روز سه بار و هر بار ۲۰۰ گرم مصرف مي شود.ـ خوردن آب هويج در درمان تب موثر است.

ـ تخم كاهو همواره با بيشتر داروهاي ضد حرارت به كار برده مي شود و تب بر است.ـ انواع كدو، تب بر مي باشند. چنانچه كدو حلوايي را كوبيده و در شير يا آب بپزند، چون خيلي خنك است براي رفع عطش ناسي از تب بسيار مفيد است.

ـ طبيعت كدو حلوايي پخته سرد است. اثر ملين و مدر داشته و در خنك كردن بدن بسيار موثر است.

ـ اگر يك كدو حلوايي را از وسط دو نمي كرده و قسمت تحتاني آن را مثل كلاه روي سر اشخاص تب دار بگذاريد التهاب را كم مي كند.ـ روغن تخم كدو حلوايي براي كاهش تب هاي حاره بسيار مفيد است.

ـ اگر شيره تخم كدو حلوايي را گرفته و در شير يا آب بپزيد خنك و مسكن است و در كاهش تب موثر است.

ـ تخم كدو براي رفع تب مفيد است.منبع: روزهاي زندگي


داروخانه گیاهی بیتوته

Makan Inc.‎| All Rights Reserved – © 2013 – 2016

باز نشر مطالب بیتوته تنها با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد .

دانشگاه صنعتی امیر کبیر میزبان نمایشگاه سلامت

حریف ترسناکی که تیکی تاکا را شکست داد

410 GP؛ نسخه‌ای تولید محدود از لوتوس Evora

جشن قهرمانی 100 هزار نفری درآزادی +عکس

دوربین فوق سریع a9 سونی رونمایی شد

حوزه ICT و شرکت های دانش بنیان راه نجات از بیکاری است

نگرانی فرانسه از تهدیدات تروریستی در آستانه انتخابات

آبی اناری ها و فتح سه گانه شاید وقتی دیگر

درآمد ۸ میلیارد دلاری از گردشگری در سال گذشته

ارائه کمک‌های بلاعوض و تسهیلات ارزان‌ به سیل زدگان

آمادگی بانک پاسارگاد جهت حمایت از تولید و اشتغال

خطرات تکیه برندهای لوکس بر خودروهای دیزلی

عرضه دوربین عکاسی با قابلیت سلفی گرفتن

توصیه بورس به سرمایه‌گذاران در آستانه انتخابات

رویای مالک «تسلا» برای تامین انرژی کل جهان

بازار فروش و برگشت پول دو مشکل صادرات گیاهان دارویی است

گلکس j5 سال 2017 فاش شد + عکس

قوز قرنیه را در مراحل ابتدایی درمان کنید

اوراق قرض‌الحسنه بدون بهره در راه بازار

مهاجم سابق استقلال از دنیای فوتبال خداحافظی کرد

معیشت مردم بايد با جديت دنبال شود

ایران پانزدهمین تولیدکننده برتر سلول‌های بنیادی در جهان

“فروشنده” پنجمین فیلم مستقل پرفروش سال 2017

ایران خودرو همچنان بیش از 2 هزار دستگاه روزانه تولید می کند

هنری کیسینجر سیاستمدار دروغگویی که جایزه صلح نوبل گرفت

سنگ تمام آنجلینا جولی برای دختران افغانی

فوق ستاره کهکشانی ها به ماجراجویی بایرن مونیخ پایان داد

جدال سران آمریکا و کره شمالی در قاب هنر +کاریکاتور

ترامپ تعلیق تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کرد

تشکیل کمیته بررسی تخلفات انتخاباتی در وزارت کشور


اقتصاد ایران: تب در واقع یک مکانیسم دفاعی طبیعی بدن است که در پاسخ به عوامل بیماری زا ایجاد می شود،در واقع بدن با بالا بردن دما زمینه از بین بردن میکروب ها و ویروس های مهاجم را به وسیله عوامل دفاعی بهتر فراهم می کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به خبرگزاری اقتصادایران بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

وندا

اول از همه باید بدانید که کاهش تب کودکتان، منجر به درمانِ بیماری ای که موجب تب شده، نخواهد شد. (و همچنین تب به کودکتان اجازه میدهد تا از این طریق با عفونتی که در بدنش به وجود آمده مبارزه کند.) ولی اگر دمای بدن او به اندازه ای افزایش یافت که باعث ناراحتی و از دست رفتن آب بدن او شد، پایین آوردن تب ممکن است کمک کند. برای اجتناب از داروهای  کاهش تب مثل استامینوفن و ایبوپروفن و یا در زمانهایی که هیج کمکی برای کاهش دمای بدن کودکتان ندارید میتوانید از روشهای غیردارویی استفاده کنید.

در ادامه به چند روش اشاره می کنیم :

اگر کودک شما تب داشت و به همراه آن علائم جدی دیگری مانند تنگی نفس و یا دونه های قرمز  رنگ روی پوست داشت بدون در نظر گرفتن سن او با پزشک تماس حاصل نمایید چرا که اینها می توانند نشانه هایی از یک عفونت باکتریایی جدی باشد.  برای یادگیری چیزهای بیشتر، در تلگرام با اکانت ninikadeh و یا در اینستگرام نینی کده ما را دنبال کنید و یا در فیسبوک نی نی کده عضو شوید.


موضوع مقاله: نوزاد تا یکسال –
مقالات مرتبط با: سلامت کودک, سلامت نوزاد

سلام ممنونم… اگه میشه درمورد آدم بعد از سزارین مطلب بذارید

شرمنده منظورم ادم پس از سزارین بود

سزارين خیلی بده من سزارین شدم مردمو زنده شدم

واقعا که!
من به بچه ام بستنی دادم به توصیه ی شما حالش وخیم تر شد
دکتر گفت خدا رحم کرده تشنج نکرده بستنی واسه تب سمه . لطفا اطلاعات غلط نذارین
مرسی

سلام
اول باید در نظر داشته باشید که قبل از اینکه هرچیزی را که در اینترنت یا کتاب ها میخوانید، با پزشک کودک خود در میان بگذارید و پس از اطمینان، آنرا روی کودک خود اعمال کنید. مطالب موجود در سایتها و حتی کتابها، فقط برای این است که با روشهای گوناگونی که برای هر کاری وجود دارد، آشنا شوید.

نکته دوم اینکه : وقتی متن رو درست نخوانید، احتمال اشتباه زیاد می شود.
ما در متن نوشته ایم بستنی یخی ! (بستنی ای که شیر ندارد. بلکه همون آب میوه است که میذارن تو فریزر و یخ میزند). متن داخل پرانتز را به متن اصلی اضافه کردیم . چون احتمالا افراد دیگری نیز مانند شما هستند که ممکن است حواسشون نباشه و به جای بستنی یخی، همه جور بستنی را در نظر بگیرند.

قبل از هرگونه خوددرمانی، با پزشک کودک خود مشورت کنید.

ماست هم واسه تب مضره

عالی بود

واقعا که متاسفم اکثر اطلاعت اشتباه و مضره

سلام خانم باران
مقاله ای که زیرش این کامنت را گذاشته اید، ترجمه از این مقاله از سایت babycenter است که معتبرترین سایت اطلاع رسانی کودک در آمریکا می باشد. با این حال اگر اشکالی در سایت دیدید، خوشحال می شویم که با ما در میان بگذارید.

تو سرماي زمستون تب بادستمال خيس بايين بياريم ؟؟ 

با سلام خانم باران در متن إرسالي بستني يخي ذكر شده بود و كاملا اين حرف درست ميباشد شما توجه تون رو بايد بيشتر كنيد

مطالب عالی هستن ممنونم

سلام دخترم یه سال ونیمشه خیلی تب داره توروخداکمکم کنید

سلام
بهترین کار برای پایین اوردن تب
پاشویه با اب و کمی الکل محلول در اب

سلام دخترم من بعضی وقتا خیلی تب می کنه همش بهش استانی لطف کمکم کنید

سلام پسرمن آب دهنش خیلی میاد3 ماهش علتش چیه?? خودمم گرمی وسردی اندازه میخورم

عادیه نگران نباشید

احتمالا میخواد دندون در بیاره

اصلا از الکل برای پاشویه استفاده نکنید فقط آب . چون الکل باعث مسمویت کودک میشه

سلام خسته نباشیداول از دادن راهنمایی های خوبتان ممنونم بعدش دخترم سه ماهش الان تب شدید داره چکار کنم

فورا به دکتر مراجعه کنید

لثه های کودک از دو ماهگی شروع به سفت شدن می کند دختر منم همین طور بود به همین علت دچار ابریزش دهان می شود

هیچ چی به اندازه ی خوردن آب ولرم و شربت عسل هنگام تب خوب نیست.حتما امتحان کنید.

سلام برای پایین آوردن تب کودک،کهنه رو با عرق بید خیس کنید بزارید روی پیشانی و شکم کودک حتما جواب میده،یک ساعت پیش دمای بدن پسرم39 بود با عرق بید اومد رو37،پسرم موقعی که به دنیا اومد هم زردی شدید داشت عرق بید برطرفش کرد،به امتحانش میرزه برا من جواب داد ایشالا برا شما هم جواب بده

در تب شدید به هیچ وجه نباید دستمال خنک روی سر بچه قرار گیرد زیرا باعث پاره شدن مویرگ های سر میشود

سلام دمای بدن پسرم رو 38 هستش از شیاف اطفلال و شربت تایلوفن استفاده کردم جواب نداده با پزشک هم مشورت کردم راهنمایی لطفا

سلام وقت بخیر، از پریشب بدن پسرم ک ۱۶ ماهه اس گرم بود دیشب تب ش بیشتر شد رسید ب ۳۹، ۶ واسش شیاف استفاده کردم و پاشویه تب اومد پایین ولی الان بازم بدنش گرمه تبش۳۸ بنظر شما باید چیکار کنم؟ بازم شیاف بذارم؟

سلام احتمالا میخواد دندون در بیاره بعضی از بچهها تو چهار ماهگی در میارن که بچه منم جز اونا بود و اب دهنش خیلی میومد

سلام.ممنون از اطلاعاتتون.من دوقلو دارم و هر وقت یکیشون مریض میشه اون یکی هم بلافاصله از اولی میگیره. لطفا برای سلامتیشون و تحمل من دعا کنید

سلام اطلاعاتتون خیلی مفیده…ممنون نی نی کده

سلام ان شااءالله خدا ب شما صبر بده من خودم مادرم,,حال شمارومیشمارومیفهمم مراقبت از ی بچه کارسختیه چ برسه ب دوتا ….خداحفظشون کنه

سلام من دانشگاه قبول شدم و بچم ده ماهشه . بهمن باید برم دانشگاه، اما بچم شیرخشک نمیخوره. چه کار کنم بخوره؟

سلام باید شیر خودتان را بدوشید و با شیشه به کودکتان بدهید. کودکتان مهم تر از درستان میباشد. فعلا میتوانید مرخصی بگیرید و یا اینکه واحد کم بگیرید که هم خودتان استرس نداشته باشید و هم کودکتان اذیت نشود. موفق باشید

سلام.
برای کودکان دو سال به بالا، انار و اب پرتقال و سیب کمک به پایین اوردن تب میکنه. اب ولرم به همراه لیمو و عسل نیز معجزه می کنه. اما اگر همچنان بعد از مصرف استا دیدید تب کودکتان بالاست حتما با اب ولرم یا دستمال مرطوب اغشته به اب ولرم او را پاشویه کنید. (شستشو یا پاشویه کودک با اب سرد منجر به لرز در کودک میشه. پس یادتون باشه که آب ولرم باشد) مایعات خیلی مفیدن هرچی بتونید به کودکتان مایعات بدید، حرارت بدن را دفع کرده دمای بدنش پایین می اید.
کودکان با تب خیلی بالا چهل درجه را حتما حتما نزد پزشک ببرید. اگر کودکتان تب شدید و بسیار بالا دارد که حتی با مصرف استامینوفن باز دمای بدنش بالای سی و نه بود حتما پاشویه، لباس نازک تنش کنید بعد از سه ساعت ایپوپروفن بدید و او را نزد پزشک ببرید. این دستور برای جلوگیری از تشنج در کودک با تب خیلی بالا چهل درجه به بالاست. لطفا بدون دستور پزشک به اینترنت اکتفا نکنید. اگر به پیشانی کودک دست زدید و تب نداشت صرفا تب در پیشانی نیست در شکم و یا قسمت سینه کودک نیز دما بالا میرود، شکم مهمترین قسمت برای بالارفتن تب می باشد پس دستمال مرطوب اغشته به آب ولرم را برروی شکم کودک بگذارید تا فورا تب او پایین بیاید. کودکانی که پوشک میشوند پوشکشان را باز کنید تا حرارت بدن از قسمت کشاله ران ها خارج شود.
خطرناک ترین وضعیت بیماری در یک کودک تب میباشد. مراقب تب کودکانتان باشید و قبل از اینکه دمای بدن کودکانتان خیلی بالا برود حتما نزد پزشک ببرید.

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنید

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید

استفاده شما از این سایت به منزله پذیرش قوانین نینی کده است
: مطالب این سایت تنها جنبه اطلاع رسانی دارند و توصیه پزشکی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
تماس با نی نی کده

© کلیه حقوق این سایت متعلق به سایت نی نی کده میباشد . کپی طرح سایت جرم محسوب شده و پیگیری قضایی خواهد داشت. کپی برداری از مقالات جهت استفاده تجاری، بدون هماهنگی با مدیران سایت ممنوع بوده و دزدی محتوای معنوی تلقی می گردد.

کپی بخشی از مطالب سایت (و نه کل مطلب) جهت رفرنس دادن، فقط با قراردادن لینک مستقیم به سایت نی نی کده مجاز است. طراحی توسط ماکرومدیا
9

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *